Ar vuez

Eus Wikimammenn
Sauter à la navigation Sauter à la recherche



Ar Vuez
8.8.8.8.



\version "2.16.2"
\header {
  tagline = ##f
}
\score {
\new StaffGroup <<
\set StaffGroup.instrumentName = \markup {\huge 47.}
 \new Staff = "merc’hed" <<
  \key e \minor
  \time 3/4
  \tempo \markup {\italic "Plantivo"} 4=80
   \new Voice = "soprano" { 
    \voiceOne <<
     \autoBeamOff
     \relative c'' {
a4 a4. fis8 | g2. | a4 b4. a8 | a2. \bar"||" e4 a4. b8 | \break
c2. | c4 b4. a8 | b2.\fermata \bar "||" b4 b4. b8 | c2. | \break
a8 [c] b4. a8 | a4 (g2\fermata) \bar "||" a4 a4. fis8 | g2. | a4 b4. a8 | a2.\fermata
\bar "|."
} >> } 
   \new Voice = "alto" {  
    \voiceTwo <<
     \autoBeamOff
     \relative c' {
c4 c4. c8| b2. | c4 e4. e8 | e2. \bar "||" c4 e4. e8 | \break
e2. | e4 e4. c8 | e2. \bar "||" e4 e4. e8 | e2. | \break
c8 [e] d4. c8 | c4 (b2) \bar "||" e4 e4. c8 | b2. | e4 e4. e8 | e2.
\bar "|."
} >> }
>>
   \new Lyrics 
    \lyricsto "soprano" {
Ar vu -- ez n’eo ’mert eur skeu -- den.
Tre -- men a ra ’vel eur vleu -- en,
O ma c’ha -- loun, klask ’ta hi -- rie,
Eul lec’h pa -- duz en ti Dou -- e
}
 \new Staff = "paotred" <<
  \clef bass
  \key e \minor
  \time 3/4
  \autoBeamOff
   \new Voice = "tenor" { 
    \voiceOne <<
     \autoBeamOff
     \relative c' {
a4 a4. a8| g2. | e4 g4. c8 | c2. \bar "||" c4 c4. d8 | \break
c2. | a4 g4. a8 | g2. \bar "||" g4 g4. g8 | a2. | \break
a4 a4. a8 | a4 (b2) \bar "||" c4 c4. a8 | b2. | c4 d4. c8 | c2.
\bar "|."
} >> }
\new Voice = "bass" { 
     \voiceTwo <<
      \autoBeamOff
      \relative c' {
a,4 <a e'>4. e'8 | e2. | e4 e4. a8 | a2. \bar"||" a4 c4. b8 | \break
a2. | e4 e4. e8 | e2._\fermata \bar "||" e4 e4. e8 | a2. | \break
a,4 a4. a8 | e'2. \bar "||" e4 e4. e8 | e2. | e4 e4. <a a,>8 | <a a,>2._\fermata
\bar "|."
} >> }
>>
>>  \layout { 
%  indent = #10
  line-width = #160
  }
  \midi {}
}
2.

En em distak krenn euz ar bed
Rag eun devez e vezo red,
Kuitat madou, kuitat pep tra,
Lezel hon zud ’barz er bed ma.

3.

Ar mad unik a c’hoantaan,
Ez eo Jesus p’hini garan.
En kichen ma Zalver fidel,
E fel d’in choum bete mervel.

4.

Rag neuze me anve erfad,
E viro d’in ar pez vo mad,
Hag eun deiz ganthan da viken,
Ez in me d’an envou. Amen.

  1. Le mode Grec, Phrygien. (Le mode Ambrosien, Dorien)